Azərbaycan ordusunun mövqeləri müxtəlif istiqamətlərdən atəşə tutulub » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Azərbaycan ordusunun mövqeləri müxtəlif istiqamətlərdən atəşə tutulub
Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri avqustun 20-si saat 18:58-dən 23:53-dək Basarkeçər rayonunun Yuxarı Zağalı, Güney, Yuxarı Şorca, Tovuzqala rayonunun Yuxarı Mehrab yaşayış məntəqəsində yerləşən mövqelərindən Kəlbəcər rayonunun Yellicə, İstisu, Tovuz rayonu Qaralar, Gədəbəy rayonu Qalakənd yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən Azərbaycan ordusunun mövqelərini fasilələrlə snayper tüfəngi, avtomat və pulemyotlardan atəşə tutub.
Bundan əlavə avqustun 20-si saat 20:37-dən avqustun 21-i saat 01:00-dək Rusiya sülhməramlılarının müvəqqəti yerləşdirildiyi Azərbaycan ərazisindəki qanunsuz erməni silahlı dəstələri Xocavənd rayonunun Çağadüz kəndi və Şuşa şəhəri ətrafında yerləşən bölmələrimizin mövqeləri istiqamətində avtomat və pulemyotlardan istifadə edərək fasilələrlə atəş açıb.

Позиции азербайджанской армии вновь подверглись обстрелу - ОФИЦИАЛЬНО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Позиции азербайджанской армии вновь подверглись обстрелу - ОФИЦИАЛЬНО
20 августа с 18:58 до 23:53 подразделения вооруженных сил Армении с территорий в населенных пунктах Юухары Загалы, Гюней и Юхары Шорджа Басаркечярского района, Юхары Мехраб Товузгалинского района из снайперских винтовок, автоматов и пулеметов периодически подвергали обстрелу позиции азербайджанской армии в направлении сел Йеллиджа и Истису Кельбаджарского района, Гаралар Товузского района и Галакенд Гедабейского района.
"Кроме того, 20 августа с 20:37 до 01:00 21 августа незаконные армянские вооруженные отряды на территории Азербайджана, где временно размещены российские миротворцы, из автоматов и пулеметов периодически открывали огонь в направлении позиций подразделений азербайджанской армии в районе села Чагадюз Ходжавендского района и города Шуша.
Потерь среди личного состава азербайджанской армии нет.
Оперативная обстановка контролируется подразделениями наших войск", - отметили в оборонном ведомстве АР.скачать dle 11.3