Türkiyədə qəzaya uğrayan yüngülmühərrikli təyyarə tapıldı: Bir nəfər xilas edildi
-ın "Haber Global"a istinadla verdiyi xəbərə görə, bu barədə Rize valisi İhsan Selim Baydaş xəbər verib.
Onun sözlərinə görə, hadisə yerindən qadın sərnişin xilas edilib.
"Təəssüf ki, pilot Mehmet Demirci həlak olub", - deyə vali əlavə edib.
Qeyd edək ki, Sivrihisardan Rizəyə yollanan və göyərtəsində iki nəfərin olduğu təyyarə dünən yerli vaxtla saat 18:18-də Rize-Ərzurum arasında qəzaya uğrayıb. Axtarış xilasetmə üçün Bayburt, Rize və Erzurumdan xilasedicilərlə yanaşı 12 texnika, helikopter, kəşfiyyat təyyarələri, axtarış itləri, təcili tibbi yardım briqadaları və s. cəlb olunub. Gecə boyu axtarışlar termal və gecəgörmə kameraları ilə təchiz edilmiş dronlar vasitəsilə aparılıb.скачать dle 11.3

Найден потерпевший крушение в Турции легкомоторный самолет: спасен один человек
Установлено местонахождение частного джета (легкомоторного самолета), потерпевшего крушение вчера в Турции.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Haber Global, об этом заявил губернатор Ризе Ихсан Селим Байдаш.
По его словам, с места происшествия спасена женщина-пассажир.
"К сожалению, пилот Мехмет Демирджи погиб", - добавил губернатор.
Отметим, что самолет, следовавший из Сиврихисара в Ризе с двумя людьми на борту, потерпел крушение вчера между Ризе и Эрзурумом в 18:18 по местному времени (19:18 по Баку). Для поисково-спасательных работ были привлечены спасатели из Байбурта, Ризе и Эрзурума, а также 12 единиц техники, вертолет, разведывательные самолеты, поисковые собаки, бригады скорой помощи и др. В течение ночи поиски велись с помощью дронов, оснащенных тепловизорами и приборами ночного видения.скачать dle 11.3