Restoranda dava: Kababçı müştərini döydü » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Abşeron rayonu, Masazır kəndi, Ə.Vahid küçəsində yerləşən "Babanın Kafesi" adlanan restoranda müştərini döyən kababçı cəzalandırılıb.
"Qaynarinfo"ya istinadla xəbər verir ki, sözügedən restoranda kababçı işləyən 1982-ci il təvəllüdlü Tural Hüseynov (soyad şərti) orada müştəri qismində əyləşən Hikmət adlı şəxsi döydüyü üçün barəsində Cinayət Məcəlləsinin 221.1-ci maddəsi ilə cinayət işi açılıb və baxılması üçün məhkəməyə göndərilib.
Məlum olub ki, zərərçəkmiş Hikmət canlı musiqi dinləmək və yeyib-içmək üçün restoranın səhərə kimi işləməsini tələb edib. Kababçı Tural isə ona öz etirazını bildirib və yumruqla gözünün sol tərəfindən vuraraq xəsarət yetirib, sonra isə əlləri ilə onu itələyərək yerə yıxıb.
Məhkəmənin qərarı ilə Turala 6 ay müddətinə azadlığın məhdudlaşdırılması cəzası təyin edilib. O, cəza çəkdiyi müddətdə elektron qolbaqda gəzəcək.скачать dle 11.3

Кулинарный нокаут: кебабчи избил недовольного клиента » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Наказан повар-кебабчи, избивший клиента в ресторане Babanın Kafesi, расположенном на улице А.Вахида в поселке Масазыр Абшеронского района.
Как сообщает Qaynarinfo, 42-летний Турал Гусейнов (имя и фамилия условная), работающий в упомянутом заведении, избил клиента по имени Хикмет.
В отношении повара возбуждено уголовное дело по статье 221.1 (хулиганство) Уголовного кодекса Азербайджана и направлено в суд для рассмотрения.
Выяснилось, что пострадавший Хикмет требовал, чтобы ресторан работал до утра, чтобы он мог слушать живую музыку и наслаждаться трапезой. Кебабчи выразил свое несогласие и ударил клиента кулаком в левый глаз, а затем толкнул его руками, повалив на землю.
Решением суда Туралу назначено наказание в виде ограничения свободы сроком на 6 месяцев. В течение срока отбывания наказания он будет носить электронный браслет.скачать dle 11.3