07.07.2018 13:27 8 997
Belə ki, Günnüt kəndi istiqamətində döyüş növbətçiliyi aparan hərbi qulluqçularımızı daşıyan BMC markalı avtomobilin iyulun 5-i saat 18:30 radələrində avtomobil qəzasına düşüblər. Nəticədə 3 nəfər həlak olub, 11 nəfər isə müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri ilə hərbi hospitala yerləşdirilib. Döyüş tapşırığını yerinə yetirib qayıdarkən yol-nəqliyyat hadisəsi nəticəsində həlak olan hərbi qulluqçularımız iyulun 6-da yüzlərlə gəncin "Şəhidlər ölməz, Vətən bölünməz” şüarları altında doğulduqları kəndlərində son mənzilə yola salınıblar.
Yol-nəqliyyat hadisəsində həyatını itirən hərbçilərdən 1991-ci il təvəllüdlü baş leytenant Hümmətov Orxan Bayram oğlu Tovuz rayonunun Qaraxanlı kəndində, 1995-ci il təvəllüdlü gizir Həsənli Novruz Nəbi oğlu Şərur rayonunun Maxta kəndində, 1987-ci il təvəllüdlü müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçusu, çavuş Seyidov Raman Mirsalam oğlu Şərur rayonunun Danyeri kəndində dəfn edilib.
Dəfn mərasimlərində Əlahiddə Ümumqoşun Ordunun zabitləri, hökumət və ictimaiyyət nümayəndələri, həlak olanların hərbçi yoldaşları və sakinlər iştirak ediblər.скачать dle 11.3

Страшная авария: погибло 3 солдата, 11 раненных
В результате автомобильной аварии в Нахчыване погибли 3, ранены 11 военнослужащих Азербайджанской армии.
Как передает Median.Az, об этом Report сообщили в пресс-службе Отдельной общевойсковой армии.
5 июля в 18:30 автомобиль марки «BMC», перевозящий наших военнослужащих, несущих боевое дежурство в направлении деревни Гюннют, попал в ДТП.
В результате погибли 3 человека, 11 получивших травмы различной степени тяжести военнослужащих помещены в военный госпиталь.
Похороны погибших военнослужащих состоялись 6 июля. В последний путь в родных селах их проводили сотни молодых людей с лозунгом «Шехиды не умирают, Родина неделима» («Şəhidlər ölməz, Vətən bölünməz»).
Погибшие в ДТП военнослужащие - старший лейтенант Гумметов Орхан Байрам оглу 1991 г.р. похоронен в селе Гараханлы Товузского района, Гасанли Новруз Наби оглу 1995 г.р. предан земле в селе Махта Шарурского района, сержант Сеидов Раман Мирсалам оглу 1987 г.р. - селе Данйери Шарурского района.
На похоронах присутствовали офицеры Отдельной общевойсковой армии, представители правительства и общественности, сослуживцы погибших военнослужащих и местные жители.скачать dle 11.3