Mikayıl Cabbarov Elman Rüstəmovun müavinini özünə müşavir təyin etdi
Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) İdarə Heyətinin sabiq sədr müavini Xəqani Abdullayev vergilər nazirinin müşaviri təyin olunub.
APA-ya istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı vergilər naziri Mikayıl Cabbarov əmr imzalayıb.
X.Abdullayev özü faktı təsdiqləyib. O bildirib ki, gələn həftənin birinci günündən, yanvar ayının 8-dən vəzifəsinin icrasına başlayacaq.
Заместитель Эльмана Рустамова назначен советником Микаила Джаббарова
Xatırladaq ki, X.Abdullayev ötən il Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) İdarə Heyəti sədrinin müavini vəzifəsindən öz xahişi ilə azad olunmuşdu.
Qeyd edək ki, X. Abdullayev 1976-cı ildə Beyləqan rayonunda anadan olub.
1999-cu ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunu “Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər” ixtisası üzrə magistr dərəcəsi ilə bitirib.
Əmək fəaliyyətinə 1997-ci ildən AMB-də Pul-kredit siyasəti departamentində aparıcı ekspert vəzifəsi ilə başlayıb.
2000-ci ilin avqust ayından AMB-nin Monetar siyasəti departamentinin baş iqtisadçısı, şöbə rəisi, departament direktoru vəzifələrində çalışıb.
2008-ci ildə ABŞ-ın “George Washington” universitetində “Fulbright” tədqiqat proqramı çərçivəsində ixtisaslaşmış təhsil alıb.
2008-ci ilin aprel ayından AMB-nin baş direktoru vəzifəsinin icraçısı təyin edilib. 2009-cu ilin iyul ayında baş direktor vəzifəsinə təsdiq edilib.
2010-cu ilin mart ayından Milli Məclisin qərarı ilə AMB-nin İdarə Heyətinin üzvü seçilib.
2010-cu ilin aprel ayında AMB sədrinin müavini vəzifəsinə təyin edilib.
2007-ci ilin fevral ayında bank sisteminin inkişafındakı xidmətinə görə “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilib.

Заместитель Эльмана Рустамова назначен советником Микаила Джаббарова
Бывший заместитель председателя Центрального банка Азербайджана Хагани Абдуллаев назначен советником министра по налогам.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на АПА, министр налогов Микаил Джаббаров подписал соответствующий приказ.
Х.Абдуллаев подтвердил назначение. Он сказал, что приступит к исполнению своих обязанностей с 8 января.
Напомним, Х.Абдуллаев в прошлом году по собственному желанию был освобожден от обязанностей зампредседателя Центробанка.