İlham Əliyev: "Azərbaycanla Özbəkistan arasında ticarət dövriyyəsi üç dəfədən çox artıb"
"İqtisadi-ticari əməkdaşlığımız son illərdə sürətli inkişaf dinamikası nümayiş etdirir. Azərbaycanla Özbəkistan arasında ticarət dövriyyəsi 2025-ci ildə əvvəlki illə müqayisədə üç dəfədən çox artıb və 795 milyon dollar təşkil edib".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev Özbəkistanın Milli İnformasiya Agentliyinə (UzA) müsahibəsində bildirib.
Bunun əla göstərici olduğunu vurğulayan dövlətimizin başçısı deyib: "Bundan əlavə, 2026-cı ilin yanvar-may aylarında ticarət dövriyyəsi ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 33 faiz artaraq 144 milyon dollara çatıb".скачать dle 11.3

21.08.2026 14:58 162
Наше торгово-экономическое сотрудничество в последние годы демонстрирует стремительную динамику развития. В 2025 году объем товарооборота между Азербайджаном и Узбекистаном увеличился более чем в 3 раза по сравнению с предыдущим годом и составил 795 млн долларов США.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев в интервью Национальному информационному агентству Узбекистана (УзА).
Подчеркнув, что это прекрасный показатель, глава государства сказал: "Кроме того, в январе-мае 2026 года товарооборот вырос на 33% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года и составил 144 млн долларов США".скачать dle 11.3