15.06.2026 22:12 471
Məhkəmənin qərarı ilə M.Məmmədovun hadisəni anlaqsız vəziyyətdə törətdiyi məlum olub və o, cəzadan azad edilərək məcburi müalicəyə göndərilib.
İttihama görə, hadisə rayonun Qardaşkənd kəndində baş verib. Kənd sakini, 1986-cı il təvəllüdlü M.Məmmədov ov silahı əldə edərək, səhər saatlarında bir evdə yaşadığı bacısı Ülviyyə Məmmədovanın yataq otağına gəlib. O, otaqda yatmış vəziyyətdə olan bacısına boğaz nahiyəsindən iki dəfə atəş açaraq qətlə yetirib. M.Məmmədov daha sonra silahla birlikdə evdən qaçıb.
Polis əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən M.Məmmədov saxlanılıb və istintaqa təhvil verilib.

15.06.2026 22:12 150
Решением суда установлено, что М.Мамедов совершил деяние в состоянии невменяемости, он был освобождён от наказания и направлен на принудительное лечение.
Согласно обвинению, происшествие произошло в селе Гардашкенд Сабирабадского района. Местный житель села М.Мамедов, завладев охотничьим ружьём, в утренние часы пришёл в спальню своей сестры Ульвии Мамедовой, проживавшей с ним в одном доме. Он дважды выстрелил в область горла спавшей женщины. После этого М.Мамедов скрылся из дома вместе с оружием.
В результате проведённых сотрудниками полиции мероприятий подозреваемый в совершении данного деяния М.Мамедов был задержан и передан следствию.скачать dle 11.3