14.11.2025 13:18 1 005
Qətl hadisəsini törətməkdə şübhəli bilinən kənd sakini, 1986-cı il təvəllüdlü Murtuz Xudaverdi oğlu Məmmədov subay olub və valideynləri ilə bir evdə yaşayırmış. Qətlə yetirilən bacısı 1983-cü il təvəllüdlü Ülviyyə Xudaverdi qızı Məmmədova isə bir neçə il əvvəl ilk dəfə kənd sakini ilə ailə həyatı qursa da, bir müddətdən sonra boşanıb. O, iki il əvvəl Bakı şəhərində tanış olduğu oğlanla yenidən ailə həyatı qurub. Amma Ülviyyə 6 ay əvvəl ondan da boşanıb və yenidən atasının evinə qayıdıb.
İlkin ehtimala görə bu gün səhər saatlarında M.Məmmədov bacısının yataq otağına daxil olub və bir neçə dəqiqədən sonra otağı tərk edib. O, evdə özünə məxsus ov tüfəngini götürərək yenidən yataq otağına daxil olub və bacısına boğaz nahiyəsindən atəş açıb. Qadın aldığı xəsarətdən hadisə yerində keçinib.
Dərhal hadisə yerinə polis əməkdaşları gəliblər və M.Məmmədov saxlanılıb.
Faktla bağlı Sabirabad Rayon Prokurorluğunda cinayət işi başlanılıb.
Sabirabad rayonunda dəhşətli qətl hadisəsi olub.
Hadisə bu gün səhər saatlarında rayonun Qardaşkənd ərazisində baş verib.
Belə ki, 1983-cü il təvəllüdlü Ülviyyə Xudaverdi qızı Məmmədova ov tüfəngindən açılan atəş nəticəsində qətlə yetirilib.

Подробности убийства в Сабирабаде: 42-летняя женщина была застрелена в спальне (Обновлено)
Стали известны подробности убийства, произошедшего сегодня около 10:00 на территории села Гардашкенд Сабирабадского района, сообщает Oxu.Az.
Подозреваемым является Муртуз Мамедов (1986 г.р.), не женатый и проживающий с родителями. Жертва - его сестра, Ульвия Мамедова (1983 г.р.). Ранее она была замужем за жителем села, развелась, потом два года назад вышла замуж за мужчину, с которым познакомилась в Баку. Шесть месяцев назад она вновь развелась и вернулась в дом к отцу.
По предварительным данным, утром брат сначала вошёл в спальню сестры, покинул её через несколько минут, затем взял своё охотничье ружьё, вернулся и выстрелил женщине в область шеи. От полученных ранений она скончалась на месте.
На место происшествия прибыли сотрудники полиции, Муртуз Мамедов задержан.
По данному факту Сабирабадской районной прокуратурой возбуждено уголовное дело, расследование продолжается.