ABŞ-nin dövlət katibi Çinə Maduronun geyim tərzində yollandı
ABŞ-nin dövlət katibi Marko Rubio Çinə keçmiş, hazırda həbsdə olan Venesuela prezidenti Nikolas Maduronun qaçırılmasından sonrakı qiyafədə yola düşüb.
Rubionun Maduro kimi geyim tərzini Ağ Ev rəsmisi Stiven Çunq sosial şəbəkə hesabında paylaşıb.
Şəkildə dövlət katibinin "Air Force One" təyyarəsinin göyərtəsində boz idman paltarında olduğu görünür.
Yanvarda Maduronun saxlanılması zamanı əynində "Nike Tech Fleece" idman geyimi olub. Venesuelanın sabiq liderinin geyindiyi idman dəstinin qiyməti sonradan kəskin şəkildə bahalaşıb. Həmin paltarın qiyməti 180 dollardan 500-1000 dollara qədər yüksəlib.
Qeyd edək ki, mayın 12-də ABŞ lideri Donald Tramp Çinə yollanıb. O, Çin lideri Si Cinpinlə görüşlər keçirəcək.
Xatırladaq ki, bu il yanvarın 3-də ABŞ Venesuelada genişmiqyaslı əməliyyat keçirib, nəticədə prezident Nikolas Maduro və onun həyat yoldaşı Siliya Flores həbs edilərək Nyu-Yorka aparılıblar.
ABŞ Prezidenti Donald Tramp Maduro və Floresin narkoterrorizm və ABŞ-ni təhdid etmək ittihamları ilə mühakimə olunacaqlarını açıqlayıb. Venesuelanın vitse-prezidenti Delsi Rodriges müvəqqəti dövlət başçısı elan edilib.скачать dle 11.3

13.05.2026 13:25 156
Госсекретарь США Марко Рубио отправился в Пекин в образе экс-президента Венесуэлы Николаса Мадуро после его похищения.
Фотографию опубликовал директор по коммуникациям Белого дома Стивен Чунг в соцсети X.
На снимке американский госсекретарь запечатлен на борту номер один (Air Force One) в сером спортивном костюме.
В январе продажи спортивного костюма Nike Tech Fleece, в котором задержали президента Венесуэлы Николаса Мадуро, резко выросли после публикации фото с лидером, одетым в эту модель. При этом цена на костюм выросла в три раза: с привычных 180 долларов до 500-1 000 долларов на аукционах и специализированных площадках.
12 мая президент США Дональд Трамп вылетел в Китай. 13 и 14 мая американский лидер проведет встречи с председателем КНР Си Цзиньпином.
3 января США предприняли масштабную операцию в Венесуэле, в результате которой президент Николас Мадуро и его супруга Силия Флорес были задержаны и доставлены в Нью-Йорк. Дональд Трамп заявил, что Мадуро и Флорес предстанут перед судом по обвинениям в "наркотерроризме" и создании угрозы для США. Вице-президент Делси Родригес была объявлена временным руководителем государства.скачать dle 11.3