Venesuela hadisələri zamanı ölənlərin sayı açıqlandı
Median.Az "Primicia" nəşrinə istinadən xəbər verir ki, bu barədə Venesuelanın müdafiə naziri Vladimir Padrino məlumat verib:
"Əməliyyatlar zamanı mülki şəxslər və digər insanlar həlak olub. Həmçinin, 32 Kuba vətəndaşı da öldürülüb. Ümumilikdə 83 nəfər həlak olub, 112-dən çox insan yaralanıb".
Ölənlərdən 47 nəfərinin hərbçi olduğu bildirilir.
Xatırladaq ki, bu il yanvarın 3-də ABŞ Venesuelada genişmiqyaslı əməliyyat keçirib, nəticədə prezident Nikolas Maduro və onun həyat yoldaşı Silia Flores həbs edilərək Nyu-Yorka aparılıblar.
ABŞ Prezidenti Donald Tramp Maduro və Floresin "narkoterrorizm" və ABŞ-ni təhdid etmək ittihamı ilə mühakimə olunacaqlarını açıqlayıb. Venesuelanın vitse-prezidenti Delsi Rodriges müvəqqəti dövlət başçısı elan edilib.

В Венесуэле раскрыли число погибших в операции по захвату Мадуро
"В разгар этой агрессии погибли мирные жители и братья по человечеству. Как вы знаете, 32 товарища с Кубы, которые были с нами, погибли в общей сложности 83 человека, более 112 получили ранения", - сказал он в интервью изданию.
Уточняется, что среди погибших 47 военнослужащих.
3 января США предприняли масштабную операцию в Венесуэле, в результате которой президент Николас Мадуро и его супруга Силия Флорес были задержаны и доставлены в Нью-Йорк. Дональд Трамп заявил, что Мадуро и Флорес предстанут перед судом по обвинениям в "наркотерроризме" и "создании угрозы для США". Вице-президент Делси Родригес была объявлена временным руководителем государства.