Paytaxtda qorxulu vəziyyət: Evlər hər an dağıla bilər - Video
Yuxarıdakı evlər hər an aşağıdakı evlərin üzərinə uça bilər. Torpaq sürüşdüyü üçün yol çöküb, hasarda isə iri çatlar əmələ gəlib.
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, təxminən 10 mənzil sakininin təhlükəli vəziyyətdə yaşadığı ünvan paytaxtın Səbail rayonu, Bayıl qəsəbəsi, Badamdar yolu, ev 15B və 5D-dir.
Şikayətçilərin sözlərinə görə, aidiyyəti qurum tərəfindən əraziyə baxış da keçirilib. Lakin sakinlərin gedəcək başqa yerləri olmadığından onlar həmin evlərdə yaşamağa davam edirlər.
Həmçinin bildirilib ki, qeyd olunan hal ilk dəfə baş vermir. Bu günə qədər yaranan qəzalı vəziyyətlə bağlı sakinlər özləri müəyyən tədbirlər görüblər.
Məsələ ilə bağlı Fövqəladə Hallar Nazirliyidən bildirilib ki, Tikintidə Təhlükəsizliyə Nəzarət Dövlət Agentliyinin mütəxəssisləri tərəfindən sözügedən ünvana baxış keçirilib, vəziyyətlə bağlı akt tərtib olunub və aktın bir nüsxəsi aidiyyəti üzrə yerli icra hakimiyyəti orqanlarına göndərilib.
Səbail Rayon İcra Hakimiyyətindən isə bildirilib ki, torpaq sürüşməsi ilə bağlı aidiyyəti qurumlara rəsmi müraciətlər edilib.

Опасная ситуация в Баку: дома могут обрушиться в любой момент - ВИДЕО
Расположенные выше дома могут в любой момент обрушиться на находящиеся ниже жилые строения. В результате оползня просела дорога, а в ограждении образовались крупные трещины.
Как передает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, речь идет о домах №15B и №5D, расположенных на Бадамдарском шоссе в поселке Баил Сабаильского района Баку. В опасных условиях проживают жильцы примерно десяти квартир.
По словам заявителей, соответствующие структуры уже провели осмотр территории. Однако, поскольку переселиться гражданам некуда, они продолжают проживать в этих домах.
Отмечается, что подобная ситуация возникает не впервые. До сегодняшнего дня при возникновении аварийной ситуации жильцы сами принимали определенные меры.
По данному вопросу в Министерстве по чрезвычайным ситуациям сообщили, что специалисты Государственного агентства по надзору за безопасностью в строительстве провели осмотр по указанному адресу, составили акт и направили один его экземпляр в местные органы Исполнительной власти (ИВ).
В свою очередь, в ИВ Сабаильского района заявили, что в связи с оползнем в соответствующие структуры были поданы официальные обращения.