Sürücüləri cana yığan iri çuxurlar: Nəqliyyat sıxlığına səbəb olan problem - Video
Yolda yaranmış çuxur qəza şəraiti yaradır. Avtobuslar məcbur qalaraq öz hərəkət zolaqlarından kənara çıxırlar.
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, sürücülərin sözlərinə görə, ərazidəki vəziyyət, xüsusilə, pik saatlarda nəqliyyat sıxlığının yaranmasına və hərəkət axınının pozulmasına səbəb olur.
Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyindən verilən məlumata görə, məsələ nəzarətə götürülüb. Problemin operativ şəkildə həll olunması məqsədilə aidiyyəti üzrə əraziyə cavabdeh MMC-yə müvafiq tapşırıqlar verilib.

Крупные выбоины на дороге в Баку создают аварийную ситуацию - ВИДЕО
Крупные выбоины, образовавшиеся на территории под названием "Украинский круг" в Хатаинском районе Баку, создают серьёзную аварийную обстановку. Так, автобусы вынуждены выезжать за свои полосы, чтобы объехать опасные места.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, по словам водителей, ситуация на данном участке дороги, особенно в часы пик, приводит к образованию заторов и нарушению нормального движения.
Как заявили в Государственном агентстве автомобильных дорог Азербайджана, проблема взята под контроль. Ответственному за данный участок ООО даны соответствующие поручения для оперативного решения этого вопроса.