Bakıda parkın ərazisi niyə hasarlanıb? - Sakinlərdən ŞİKAYƏT - Video
Baku TV-nin qaynar xəttinə müraciət edən vətəndaşlar bildiriblər ki, paytaxtın Nərimanov rayonu ərazisində, Seyid Cəfər Pişəvəri parkında gəzinti üçün nəzərdə tutulan piyada səkiləri qapadılıb. Bu da həmin vətəndaşların istirahətində və gediş-gəlişində maneələr törədib.
Məsələ ilə bağlı sakinlərdən biri narazılığını belə ifadə edib:
"Bu tikintinin tikilməyi xalqımız üçün xeyirlidir. Amma insanların istirahəti üçün maneçilik yaradırlar. Yaxşı olardı ki, elə bir mövqe seçərdilər ki, insanlar sərbəst burada hərəkət edə bilsinlər. Mən bu gün velosipedlə qayıdanda gördüm maneçilik yaranır, məcbur olub başqa bir yoldan getmişəm".
Digər bir sakin isə mövzuya bu cür münasibət bildirib:
"Yəqin ki, bunlar təhlükəsizliyə görə bağlayıblar buranı. Orada bina tikilir. Əvvəldən düşünsələr, daha yaxşı olardı. Biz bu yolla gedib-gəlirdik, indi məcburuq digər yolla gedək".
Məsələ ilə bağlı parkın rəhbərliyindən bildirilib ki, sözügedən ərazidə mövcud kommunikasiyaların daha böyük diametrli xətlərlə yenilənməsi işləri aparılır. İşlər lokal xarakter daşıyır və ən qısa zamanda yekunlaşacaq.

В Баку огорожена территория парка: граждане выражают недовольство - ВИДЕО
Граждане обратились на горячую линию Baku TV с жалобой на ограничения в одном из парков Наримановского района Баку. По их словам, в парке имени Сеида Джафара Пишевари перекрыты пешеходные дорожки, предназначенные для прогулок, что создает неудобства для передвижения и отдыха.
Один из местных жителей выразил недовольство сложившейся ситуацией.
"Это строительство во благо нашего народа, но оно создает серьезные препятствия для отдыха граждан. Было бы лучше, если бы работы организовали так, чтобы люди могли здесь свободно передвигаться. Сегодня, возвращаясь на велосипеде, я столкнулся с преградой и был вынужден ехать в обход", - отметил он.
Другая жительница добавила, что было бы лучше, если заранее подумали бы об удобстве граждан.
"Скорее всего, участок закрыт из соображений безопасности, так как там строится здание. Было бы лучше, если бы они подумали об этом заранее. Раньше мы свободно ходили по этой дороге, теперь приходится идти по другой", - подчеркнула она.
В администрации парка сообщили, что на указанной территории ведутся работы по обновлению коммуникационных линий с заменой на трубы большего диаметра. Отмечается, что работы носят локальный характер и будут завершены в кратчайшие сроки.