Niderland səfiri və səfirlik əməkdaşları Azərbaycana təxliyə olundular
Median.Az xəbər verir ki, səfir və səfirlik əməkdaşları sərhədi keçərək, “Astara” dövlət sərhədindən buraxılış məntəqəsi vasitəsilə təhlükəsiz şəkildə Azərbaycan ərazisinə daxil olublar.
Təxliyə prosesi müvafiq sənəd yoxlanışı, qeydiyyat və digər prosedurların yerinə yetirilməsi ilə həyata keçirilib və sərhəd-keçid məntəqəsində təhlükəsiz keçidin təmin edilməsi üçün bütün zəruri tədbirlər görülüb.
Qeydiyyat prosedurlarından onlar sonra təhlükəsiz şəkildə təyinat istiqamətlərinə yola salınıblar.
“Astara” dövlət sərhədindən buraxılış məntəqəsində təxliyə prosesi fasiləsiz davam etdirilir və keçidlər müvafiq prosedurlara uyğun olaraq, aidiyyəti qurumların nəzarəti altında həyata keçirilir. //AzərTac

Посол Нидерландов и сотрудники посольства были эвакуированы в Азербайджан
Median.Az сообщает, что посол и сотрудники посольства пересекли границу и безопасно въехали на территорию Азербайджана через пункт пропуска государственной границы “Астара”.
Процесс эвакуации был осуществлен с выполнением соответствующей проверки документов, регистрации и других процедур, и на пограничном пункте были приняты все необходимые меры для обеспечения безопасного прохода.
После процедур регистрации они были безопасно отправлены в пункты назначения.
На пункте пропуска государственной границы “Астара” процесс эвакуации продолжается бесперебойно, и переходы осуществляются в соответствии с соответствующими процедурами под контролем соответствующих органов. //АзерТадж