Ermənistanın dəmir yollarına hansı ölkə nəzarət edəcək? - Yeni iddia
Qətər və Küveyt Ermənistanın dəmir yolu üzərində nəzarəti öz üzərinə götürməyə hazır olduqlarını açıqlayıblar.
Bunu Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan bu gün keçirdiyi brifinqdə deyib. O, sözügedən məsələnin müxtəlif tərəfdaşlarla müzakirə edilə biləcəyini qeyd edib.
"Prinsip budur ki, bu nəzarət ancaq o ölkəyə verilə bilər ki, həmin dövlətin həm Ermənistan, həm də Rusiya ilə münasibətləri yaxşı olsun. Biz rusiyalı tərəfdaşlarımızla danışmaq istəyirik. Bu məsləhətləşmələr aparılmalıdır. Razılaşmanı pozmaq yaxşı deyil. Həm dövlətlərarası, həm də şəxsi münasibətlərimiz bizi bu cür yoldan çəkindirir. Əksinə bizim münasibətlərimiz məsələləri sakit və mehriban atmosferdə müzakirə etməyə zəmin yaradır", - deyə Ermənistanın Baş naziri bildirib.скачать dle 11.3

Пашинян: Катар и Кувейт выразили готовность перенять управление железной дорогой Армении
Как передает Median.Az со ссылкой на Sputnik Армения, об этом сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня на брифинге в правительстве.
Пашинян заявил, что вопрос может обсуждаться с разными партнерами. Принцип таков, чтобы, если бы управление и было передано кому-то другому, то только стране, у которой хорошие отношения и с Арменией, и с Россией.
"Мы хотим беседовать с российскими партнерами, нужно договариваться, общаться. Разрывать договор - это всегда плохо, и наши межгосударственные, да и личные отношения, не позволяют нам идти по такому пути, напротив - они способствуют обсуждению в спокойной и дружеской обстановке", - сказал премьер Армении.скачать dle 11.3