Məhkəmə Harri Maquayr barəsində hökm çıxardı
"Mançester Yunayted"in müdafiəçisi Harri Maquayr ciddi təhlükə törətməyən bədən xəsarətləri yetirməkdə təqsirli bilinib.
Bu barədə jurnalist Ben Ceykob "X" sosial şəbəkə hesabında paylaşım edib.
Məhkəmə futbolçunu 15 ay müddətinə şərti azadlıqdan məhrum edib. Bu qərar onun 2020-ci ildə ailəvi istirahət zamanı Yunanıstanda baş vermiş davada ehtimal olunan iştirakının nəticəsidir. Hadisə Mikonos adasında baş verib. Orada Maquayr və dostları yerli barların birində digər ingilislərlə dava salıblar.
Polis gəldikdən sonra müdafiəçinin də daxil olduğu qrup hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşlarına hücum edib. Bu hadisə nəticəsində futbolçu və onun iki dostu saxlanılaraq polis məntəqəsinə aparılıb.скачать dle 11.3

Гарри Магуайр приговорен к 15 месяцам условно за участие в драке в Греции
Защитник английского клуба "Манчестер Юнайтед" Гарри Магуайр признан виновным в нанесении телесных повреждений, не представляющих серьезной опасности. Суд приговорил футболиста к 15 месяцам лишения свободы условно.
Об этом сообщает журналист Бен Джейкобс в соцсети Х.
Данное решение стало результатом его предполагаемого участия в драке в Греции во время семейного отдыха в 2020 году. Ожидается, что Магуайр обжалует приговор.
Инцидент произошел на Миконосе, где Магуайр и его друзья устроили драку с другими англичанами в одном из местных баров. После прибытия полиции компания, в которой находился защитник, напала на правоохранителей. В результате этого инцидента футболист и двое его друзей были арестованы и доставлены в полицейский участок.скачать dle 11.3