149 milyondan çox insanın məlumatları internetə sızdırılıb
Dünya miqyasında 149 milyondan çox insanın istifadəçi hesablarına aid login və parollar internetə sızdırılıb.
bu barədə "Wired" portalına istinadən xəbər verir.
Məlumata əsasən, "Google Gmail" poçt xidmətinin 48 milyon, "Facebook" sosial şəbəkəsinin 17 milyon və "Binance" kriptovalyuta ticarət platformasının 420 min hesabına aid məlumatlar açıq internetdə peyda olub.
Bundan əlavə, bank kartlarının məlumatları, müxtəlif ölkələrin hökumətlərinin rəqəmsal sistemlərinə giriş açarları və striminq xidmətlərinə aid daxilolma məlumatları tapılıb.
Məlumata görə, şəbəkəyə sızdırılan məlumat bazasının sahibinin kim olduğunu müəyyən etmək mümkün olmayıb.скачать dle 11.3

24.01.2026 13:40 216
По его информации, в свободном доступе оказались в том числе данные 48 млн аккаунтов почтового сервиса Google Gmail, 17 млн аккаунтов соцсети Facebook и 420 000 учетных записей площадки для торговли криптовалютой Binance.
Помимо этого, были найдены данные банковских карт и ключи доступа к цифровым системам правительств разных стран и стриминговым сервисам.
Как сообщает Wired, выяснить, кто был владельцем слитой в сеть базы данных, не удалось. Предполагается, что для сбора информации было использовано вредоносное программное обеспечение.скачать dle 11.3