Kobaxidze: İrəvanla Bakı arasında sülhün bərqərar olması regional əməkdaşlığa yeni təkan verəcək
Gürcüstanın baş naziri İrakli Kobaxidze Tbilisidə işgüzar səfərdə olan erməni həmkarı Nikol Paşinyanla görüşüb.
Bu barədə Ermənistan Nazirlər Kabinetinin mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Tərəflər regional məsələləri, xüsusilə Ermənistan və Azərbaycan arasında Vaşinqton razılaşmalarını müzakirə ediblər.
"İrəvanla Bakı arasında sülhün bərqərar olması regional əməkdaşlığa və sabitliyə yeni təkan verəcək", - Kobaxidze qeyd edib.
Görüş zamanı Paşinyan regional kommunikasiyaların, xüsusən də Tramp marşrutunun (TRIPP) reallaşmasına yönəlmiş layihələrin həyata keçirilməsinin təfərrüatlarını açıqlayıb.
Tərəflər iki ölkə arasında ticarət-iqtisadi və mədəni sahələrdə əməkdaşlıq məsələlərini də müzakirə ediblər.

Кобахидзе: Мир между Ереваном и Баку придаст импульс региональному сотрудничеству
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе встретился с армянским коллегой Николом Пашиняном, который находится с рабочим визитом в Тбилиси.
Об этом сообщила пресс-служба кабмина Армении.
Стороны обсудили региональные вопросы, в частности Вашингтонские договоренности между Арменией и Азербайджаном.
"Установление мира между Ереваном и Баку придаст новый импульс региональному сотрудничеству и обеспечению стабильности", - отметил Кобахидзе.
Пашинян в ходе встречи рассказал подробности реализации направленных на разблокирование региональных коммуникаций проектов, в частности "Маршрута Трампа" (TRIPP).
Стороны также обсудили вопросы сотрудничества двух стран в торгово-экономической и культурной сферах.