Avstraliyada təyyarə qəzası nəticəsində 3 nəfər ölüb
Avstraliyanın şərq sahilində, Şellharbur hava limanı yaxınlığında yüngül mühərrikli təyyarə qəzaya uğrayıb.
Yeni Cənubi Uels ştatının polisi 3 nəfərin öldüyünü bildirib.
Məlumata görə, qəza yerli vaxtla səhər saat 10:00 radələrində (Bakı vaxtı ilə saat 3:00) Şellharbur hava limanı yaxınlığında (Sidneydən 100 km cənubda yerləşir) baş verib.
"Yüngül təyyarənin qəzaya uğraması xəbərini aldıqdan sonra xilasetmə xidmətləri hadisə yerinə gəlib. Təyyarə hava limanından qalxdıqdan dərhal sonra yerə çırpılıb və zərbədən sonra alovlanıb", - polis bildirib və qəza nəticəsində 3 nəfərin həlak olduğunu açıqlayıb.
Hadisə yeri polis tərəfindən mühasirəyə alınıb, qəzanın səbəbləri ilə bağlı araşdırma aparılır.скачать dle 11.3

В Австралии при крушении легкомоторного самолета погибли три человека » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Австралии при крушении легкомоторного самолета погибли три человека
Легкомоторный самолет разбился на восточном побережье Австралии, недалеко от аэропорта Шеллхарбор.
В полиции штата Новый Южный Уэльс сообщили о гибели трех человек.
По данным ведомства, крушение произошло около 10:00 по местному времени (03:00 по бакинскому времени) недалеко от аэропорта Шеллхарбор (расположен в 100 км к югу от Сиднея).
"Спасательные службы прибыли на место происшествия, получив сообщение о крушении легкомоторного самолета. Воздушное судно упало сразу после вылета из аэропорта и от удара о землю загорелось", - рассказали в полиции.
Место происшествия оцеплено сотрудниками полиции, ведется расследование причин произошедшего.скачать dle 11.3