Azərbaycanda aviasiya personalına sənədlərin verilməsi qaydaları təsdiqləndi
Nazirlər Kabineti "Aviasiya personalına şəhadətnamələrin, vəsiqələrin və ya sertifikatların verilməsi və digər dövlətdə verilmiş analoji sənədlərin tanınması Qaydaları"nı təsdiq edib.
Qərara əsasən, Qaydalar "Aviasiya haqqında" qanuna uyğun hazırlanıb. Onlarla tənzimlənməyən məsələlər qanuna, "Beynəlxalq Mülki Aviasiya haqqında" 7 dekabr 1944-cü il tarixli Konvensiyaya, habelə Konvensiyaya 1 nömrəli Əlavə - "Aviasiya personalının sertifikatlaşdırılması" ilə müəyyən edilmiş Beynəlxalq Mülki Aviasiya Təşkilatının beynəlxalq standartlarına və tövsiyə olunan təcrübəsinə uyğun həyata keçirilir.

В Азербайджане утверждены правила выдачи документов авиаперсоналу
Кабинет министров Азербайджана утвердил "Правила выдачи свидетельств, удостоверений или сертификатов авиационному персоналу и признания аналогичных документов, выданных в другом государстве".
Правила разработаны в соответствии с законом "Об авиации". Вопросы, не регулируемые ими, осуществляются в соответствии с законом, Конвенцией о международной гражданской авиации от 7 декабря 1944 года, а также международными стандартами и рекомендуемой практикой Международной организации гражданской авиации, определенными Приложением 1 к Конвенции - "Выдача свидетельств авиационному персоналу".