Məhkəmə arvadını xüsusi amansızlıqla öldürən şəxslə bağlı qərar verdi
Gəncə Apellyasiya Məhkəməsində Daşkəsən rayonunda həyat yoldaşı Atlas Ocaqverdiyevanı balta ilə qətlə yetirməkdə təqsirləndirilən Teymur Ocaqverdiyevin barəsindəki hökmdən verilən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-a istinadla xəbər verir ki, hakim Nural Əliyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
Xatırladaq ki, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə Teymur Ocaqverdiyev 17 il müddətə azadlıqdan məhrum olunub.
Qeyd edək ki, hadisə ötən ilin iyun ayında Daşkəsən rayonunun Əmirvar kəndində baş verib. İttihama görə, rayon sakini 1971-ci il təvəllüdlü Teymur Ocaqverdiyev qısqanclıq zəminində yaşadığı evdə həyat yoldaşı 1985-ci il təvəllüdlü Atlas Ocaqverdiyevanı balta ilə qətlə yetirib. O, Cinayət Məcəlləsinin 120.2.2, 120.2.4, 120.2.9-cu (xüsusi amansızlıqla aşkar surətdə köməksiz şəxsi xuliqanlıq niyyəti ilə öldürmə) maddələri ilə ittiham olunub.скачать dle 11.3

Суд вынес решение по делу обвиняемого в убийстве жены с особой жестокостью
Как сообщает рravda.az, на процессе под председательством судьи Нурала Алиева было объявлено решение, согласно которому жалоба не была удовлетворена.
Напомним, что Гянджинский суд по тяжким преступлениям приговорил Т.Оджагвердиева к 17 годам лишения свободы.
Отметим, что 24 июня около 02:00 в районную прокуратуру поступила информация об убийстве жительницы села Амирвар Дашкесанского района Атлас Оджагвердиевой (1985 г.р.). В ходе расследования возникли обоснованные подозрения в том, что Теймур Оджагвердиев (1971 г.р.) умышленно убил свою супругу, нанеся ей многочисленные травмы топором во время возникшей между ними ссоры. Ему предъявлено обвинение по статьям 120.2.2, 120.2.4, 120.2.9 (умышленное убийство заведомо беспомощного лица, совершенное из хулиганских побуждений с особой жестокостью или общеопасным способом) Уголовного кодекса Азербайджана.