Tələbə arvadını və körpəsini öldürən ömürlük məhkumla bağlı QƏRAR
Sumqayıt Apellyasiya Məhkəməsində həyat yoldaşı və 8 aylıq körpəsini öldürməkdə təqsirləndirilən Fərid Hüseynlinin barəsindəki hökmdən verilən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Ruhiyyə Əsgərovanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
Xatırladaq ki, Sumqayıt Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə Fərid Hüseynli ömürlük azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, hadisə ötən ilin iyununda Abşeron rayonunun Qobu qəsəbəsində qeydə alınıb.
Belə ki, 1993-cü il təvəllüdlü Fərid Firdovsi oğlu Hüseynli 2003-cü il təvəllüdlü həyat yoldaşı Leyla Əlişan qızı İbadovaya və 8 aylıq körpəsinə kəsici-deşici alətlə xəsarət yetirərək öldürməkdə ittiham olunur. Daha sonra o, özünə xəsarət yetirib və xəstəxanaya yerləşdirilib.
Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla qəsdən adam öldürmə), 120.2.7-ci (iki və ya daha çox şəxsi öldürmə), 120.2.9-cu (təqsirkar şəxs üçün aşkar surətdə köməksiz vəziyyətdə olan adamı öldürmə) maddələri ilə ittiham irəli sürülüb.
L.Hüseynli Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakültəsinin III kurs tələbəsi olub.скачать dle 11.3

Суд непреклонен: вынесено решение по делу об убийстве 20-летней студентки и ее 8-месячной дочери
В Сумгайытском апелляционном суде завершилось судебное заседание по жалобе на приговор в отношении Фарида Гусейнли, обвиняемого в убийстве супруги и восьмимесячного ребенка.
Как сообщает pravda.az, на процессе под председательством судьи Рухии Аскеровой было зачитано решение, согласно которому апелляция не была удовлетворена.
Сумгайытский суд по тяжким преступлениям приговорил Фарида Гусейнли к пожизненному заключению.
Напомним, трагический инцидент произошел в июне 2023 года в поселке Гобу Абшеронского района. Местный житель Фарид Гусейнли (1993 г.р.) на почве семейного конфликта убил жену Лейлу Гусейнли (2003 г.р.) и их восьмимесячную дочь, нанеся им множественные ножевые ранения.
В его отношении было возбуждено уголовное дело по статьям 120.2.4, 120.2.7 и 120.2.9 (умышленное убийство двух или более лиц, заведомо для виновного находящихся в беспомощном состоянии, совершенное с особой жестокостью или общеопасным способом) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.
Напомним, Л.Гусейнли была студенткой III курса биологического факультета Бакинского государственного университета.скачать dle 11.3