Xızının prokuroru QƏZAYA DÜŞDÜ - Xəsarət alanlarla bağlı SON VƏZİYYƏT AÇIQLANDI (YENİLƏNİB)
Xızı rayonu ərazisində baş verən yol-nəqliyyat hadisəsi zamanı xəsarət alanların son vəziyyəti açıqlanıb.
Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyindən (TƏBİB) oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, xəsarət alanların hər birinin hazırda ətraflı diaqnostik müayinələri aparılır.
"Xızı rayonu ərazisində baş verən yol-nəqliyyat hadisəsi səbəbilə 17 mart, saat 10:30-da Sumqayıt Tibb Mərkəzinin nəzdində olan Təcili Tibbi Yardım Xəstəxanasına müxtəlif bədən xəsarətləri ilə hospitalizasiya olunan şəxslərə ilkin tibbi yardımlar göstərilib.
Onlardan iki nəfər Bakıdakı ixtisaslı tibb müəssisəsinə təxliyə olunublar", - deyə məlumatda bildirilib.
Bu gün saat 9 radələrində Xızı rayonu ərazisində "Niva" və "Toyota Camry" markalı avtomobillərin toqquşması nəticəsində yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib.
Bildirilib ki, hadisə nəticəsində hər iki avtomobilin sürücüsü, o cümlədən "Toyota Camry" markalı avtomobilin içərisində sərnişin qismində olmuş Xızı rayon prokuroru Xəyalə Aslanova müxtəlif dərəcəli bədən xəsarəti alıb.

Прокурор Хызынского района попала в аварию: стало известно о состоянии пострадавших (ОБНОВЛЕНО)
Стало известно о состоянии пострадавших в дорожно-транспортном происшествии на территории Хызынского района.
В ответ на запрос Oxu.Az в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) сообщили, в настоящее время проводятся подробные диагностические обследования каждого из пострадавших.
"Лицам, госпитализированным в больницу скорой медицинской помощи при Сумгайытском медицинском центре 17 марта в 10:30 с различными телесными повреждениями, оказана первичная медицинская помощь.
Двое из них эвакуированы в специализированное медицинское учреждение в Баку", - говорится в информации.
Сегодня около 09:00 на территории Хызынского района произошло дорожно-транспортное происшествие в результате столкновения автомобилей "Нива" и Toyota Camry.
В результате происшествия водители обоих автомобилей, в том числе находившаяся в Toyota Camry в качестве пассажира прокурор Хызынского района Хаяля Асланова, получили телесные повреждения различной степени тяжести.
Состояние пострадавших оценивается как удовлетворительное, в настоящее время их лечение продолжается в больнице.