Kilian Mbappe zədələndikdən sonra meydanda məşqlərə qayıdıb
Real Madridin hücumçusu Kilian Mbappe Çempionlar Liqasının Liqa mərhələsinin 6-cı turunda İtaliyanın "Atalanta" (3:2) komandasına qarşı keçirilən matçda aldığı zədədən sonra futbol meydanında məşqlərə qayıdıb.
Bu barədə jurnalist Fabritsio Romano "X" sosial şəbəkəsində məlumat verib.
Bildirilib ki, hücumçu qarşıdakı oyunlara hazır olmaq üçün fəal şəkildə çalışır. Tezliklə Mbappenin Qitələrarası Kubok finalında iştirakı üçün vəziyyəti qiymətləndiriləcək.
Xatırladaq ki, fransalı futbolçu Çempionlar Liqasının ümumi mərhələsinin 6-cı turunda İtaliyanın "Atalanta" (3:2) komandasına qarşı matçda zədələnib. O, oyunun 36-cı dəqiqəsində əvəzlənib. Mbappe bu mövsüm bütün turnirlərdə 21 oyunda iştirak edib, 11 qol vurub və iki məhsuldar ötürmə edib.
Qeyd edək ki, dekabrın 18-də Dohada "Real Madrid" (İspaniya) ilə "Paçuka" (Meksika) arasında 2024-cü il Qitələrarası Kubokun final matçı keçiriləcək.скачать dle 11.3

Килиан Мбаппе вернулся к тренировкам на поле после травмы
Нападающий мадридского "Реала" Килиан Мбаппе вернулся к тренировкам на футбольном поле после травмы, полученной в матче 6-го тура общего этапа Лиги чемпионов с итальянской "Аталантой" (3:2).
Об этом сообщает журналист Фабрицио Романо в соцсети Х.
Сообщается, что форвард активно работает над тем, чтобы быть готовым к предстоящим матчам. Вскоре состояние Мбаппе будет оценено для участия в финале Межконтинентального кубка.
Напомним, француз получил травму в матче 6-го тура общего этапа Лиги чемпионов с итальянской "Аталантой" (3:2). Он был заменён на 36-й минуте игры. В нынешнем сезоне Мбаппе принял участие в 21 встрече во всех турнирах, в которых забил 11 голов и отметился двумя результативными передачами.
18 декабря в Дохе состоится финальный матч Межконтинентального кубка - 2024, в котором мадридский "Реал" сыграет с "Пачукой" (Мексика).скачать dle 11.3