Maltada Azərbaycan və Qazaxıstan XİN rəhbərləri arasında görüş keçirilib
Maltada keçirilən ATƏT Xarici İşlər Nazirləri Şurasının 31-ci iclası çərçivəsində Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və qazaxıstanlı həmkarı Murat Nurtleu arasında ikitərəfli görüş baş tutub.
Bu barədə Qazaxıstan Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi saytında məlumat verilib.
Məlumata görə, müzakirələr zamanı ikitərəfli əməkdaşlığın və ATƏT çərçivəsində qarşılıqlı fəaliyyətin aktual məsələləri müzakirə olunub. Gündəmdə olan regional və qlobal məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, qarşılıqlı maraq doğuran sahələrdə əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi ilə bağlı razılıqlar əldə olunub.скачать dle 11.3

На Мальте прошла встреча глав МИД Азербайджана и Казахстана
В рамках 31-го заседания Совета министров иностранных дел стран Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ), проходящего на Мальте, состоялась двусторонняя встреча министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова и его казахстанского коллеги Мурата Нуртлеу.
Об этом сообщается на официальном сайте МИД Казахстана.
В ходе переговоров стороны обсудили актуальные вопросы двустороннего сотрудничества и взаимодействия в рамках ОБСЕ. Министры провели обмен мнениями по региональным и глобальным вопросам, стоящим на повестке дня. Были достигнуты договоренности о дальнейшем развитии сотрудничества в областях, представляющих взаимный интерес.скачать dle 11.3