İslamabadda Azərbaycan və Pakistan XİN başçılarının görüşü keçirilib - Yenilənib
İslamabadda Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Pakistanın xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar arasında görüş keçirilib.
"Report" xəbər verir ki, nazirlər müxtəlif mövzular ətrafında geniş müzakirələr aparıblar və Azərbaycan və Pakistan arasında strateji tərəfdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi üçün məqsədləri bölüşüblər.
Bundan başqa, regional və qlobal səviyyədə ölkələrimizin mövqelərini daha da möhkəmləndirən çoxtərəfli əməkdaşlıq gündəmdə əsas yer tutub.
İslamabadda Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və pakistanlı həmkarı Məhəmməd İshaq Dar arasında görüş keçirilir.
Bu barədə Pakistan Xarici İşlər Nazirliyinin "X" sosial şəbəkəsindəki paylaşım deyilir.
Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov İslamabadda Xarici İşlər Nazirliyinə gedib və Pakistanın Baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar tərəfindən qəbul edilib.

В Исламабаде прошла встреча глав МИД Азербайджана и Пакистана - Обновлено
В Исламабаде завершилась встреча министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова и главы МИД Пакистана Исхака Дара.
Как передает Report, об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Азербайджана.
Министры обсудили вопросы по различным темам повестки дня и поделились целями по дальнейшему укреплению стратегического партнерства между Азербайджаном и Пакистаном.
Кроме того, важное место в повестке дня занимало многостороннее сотрудничество, которое еще больше укрепит позиции стран на региональном и глобальном уровнях.
В Исламабаде проходит встреча министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова и его пакистанского коллеги Мухаммада Исхака Дара.
Об этом говорится в публикации внешнеполитического ведомства Пакистана в соцсети Х.
Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов прибыл в Министерство иностранных дел в Исламабаде, его принял заместитель премьер-министра и министр иностранных дел Пакистана Мухаммад Исхак Дар.