Ceyhun Bayramov qazaxıstanlı həmkarı ilə strateji tərəfdaşlıq münasibətlərini müzakirə edib
Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Qazaxıstan Respublikasının formalaşmış hökumətində yenidən təyin olunmuş baş nazirin müavini, xarici işlər naziri Murat Nurtleu arasında telefon danışığı baş tutub.
Həmkarını Qazaxıstan Respublikasının baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri vəzifəsinə yenidən təyin edilməsi münasibətilə təbrik edən Ceyhun Bayramov, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Azərbaycan və Qazaxıstan arasında mövcud ikitərəfli, o cümlədən çoxtərəfli əməkdaşlıq gündəliyindən məmnunluqla bəhs edən Ceyhun Bayramov, iki ölkə arasında dostluq, qardaşlıq, həmrəyliyə əsaslanan münasibətlərin bundan sonra da yüksələn xətt üzrə inkişaf edəcəyinə dair əminliyini diqqətə çatdırıb.
Telefon danışığı zamanı, həmçinin Azərbaycan və Qazaxıstan arasında strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin müxtəlif aspektləri, o cümlədən regionda cari vəziyyət ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.скачать dle 11.3

Джейхун Байрамов поздравил казахстанского коллегу с переизбранием на пост
Состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Азербайджанской Республики (АР) Джейхуна Байрамова и заместителя премьер-министра, главы внешнеполитического ведомства Республики Казахстан Мурата Нуртлеу.
Об этом сообщили в пресс-службе МИД АР.
Поздравив коллегу с переизбранием на пост заместителя премьер-министра, министра иностранных дел Казахстана, глава азербайджанской дипломатии пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.
Джейхун Байрамов с удовлетворением рассказал о повестке текущего двустороннего и многостороннего сотрудничества между нашими странами. Он также выразил уверенность в том, что отношения между Азербайджаном и Казахстаном, основанные на дружбе, братстве и солидарности, будут и впредь развиваться по восходящей линии.
В ходе телефонного разговора также состоялся обмен мнениями по различным аспектам отношений стратегического партнерства между Азербайджаном и Казахстаном, в том числе по текущей ситуации в регионе.скачать dle 11.3