COP29 müddətində hər hansı məhdudiyyət, qadağa və SMS icazə olmayacaq - RƏSMİ
"COP29 müddətində şəhər sakinlərinin evdən çıxması ilə bağlı səlahiyyətli qurumlar tərəfindən hər hansı məhdudiyyət və qadağaların və ya SMS icazələrin tətbiqi nəzərdə tutulmur".
APA xəbər verir ki, bu barədə COP29-un baş icraçı direktoru Elnur Soltanov COP29 müddətində evdən çıxma qadağasının və SMS icazələrin tətbiq ediləcəyinə dair fikirlərə münasibət bildirərkən deyib.
O qeyd edib ki, bu məlumat tamamilə dezinformasiyadır:
"İctimaiyyəti bu kimi dezinformasiyalara inanmamağı və yalnız qurumlar tərəfindən verilmiş rəsmi məlumatları əsas götürməyi xahiş edirik".скачать dle 11.3

Во время СОР29 применение каких-либо ограничений не предусмотрено - ОФИЦИАЛЬНО
Следует отметить, что во время СОР29 не предусматривается применение каких-либо ограничений и запретов или SMS-разрешений от компетентных органов касательно оставления жителями города места жительства.
Как передает АПА, об этом заявил генеральный директор СОР29 Эльнур Солтанов, комментируя сообщения о том, что во время СОР29 будет введен запрет на выход из дома и внедрены SMS-разрешения.
Он отметил, что это дезинформация: "Просим общественность не верить этому и ссылаться только на официальную информацию".скачать dle 11.3