Laçın və Şuşada əmək yarmarkaları təşkil ediləcək
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin (ƏƏSMN) tabeliyindəki Dövlət Məşğulluq Agentliyi Laçın və Şuşa rayonlarında əmək yarmarkaları təşkil ediləcək.
Bu barədə ƏƏSMN məlumat yayıb.
Qeyd olunub ki, Azərbaycan Prezidentinin xüsusi nümayəndəliklərinin dəstəyi ilə keçiriləcək yarmarkalar oktyabrın 15-də saat 10:30-da Laçın şəhərindəki "Seyrangah" adlanan ərazidə, oktyabrın 16-da 11:00-da isə Şuşa şəhərindəki "Şuşa" hotelində keçiriləcək.
Tədbirlərdə işsiz və işaxtaran şəxslərə 42-dən çox müəssisə tərəfindən müxtəlif istiqamətlər üzrə 400-dən çox vakansiya təqdim ediləcək, onlara agentliyin aktiv məşğulluq proqramları barədə ətraflı məlumatlar da veriləcək.скачать dle 11.3

В Лачыне и Шуше будут организованы ярмарки труда
Государственное агентство занятости при Министерстве труда и социальной защиты населения организует ярмарки труда в Лачынском и Шушинском районах.
Ярмарки пройдут при поддержке специальных представительств президента Азербайджана. В Лачыне ярмарка будет организована 15 октября в 10:30 на территории под названием Сейрангях, а в Шуше - 16 октября в 11:00 в отеле "Шуша".
На мероприятиях более 42 предприятий представят более 400 вакансий. Также будет предоставлена подробная информация о реализуемых агентством проектах и программах активного трудоустройства.скачать dle 11.3