Ermənistan Bakıda keçiriləcək COP29-da iştirak edəcəkmi?
Ermənistan bu ilin noyabrında Bakıda keçiriləcək BMT-nin COP29 Konfransında iştirakla bağlı hələlik qərar qəbul etməyib.
-ın Ermənistan KİV-ə istinadən xəbərinə görə, bu barədə Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan mətbuat konfransında çıxışı zamanı bildirib.
Yazıda qeyd edilib ki, daha əvvəl Azərbaycan Ermənistana konfransda iştirak etmək üçün dəvət göndərib.
"Biz qərar qəbul etməmişik. Lakin proseslər və dəyişən vəziyyət bu qərara təsir etməyə bilməz", - deyə Paşinyan qeyd edib.
Onun sözlərinə görə, baş verənlərin və mövcud vəziyyətin qiymətləndirilməsi əsasında qərar veriləcək.скачать dle 11.3

Пашинян: Пока у нас нет решения по участию в COP29 в Баку
Армения пока не приняла решения по участию в международной Конференции ООН по климату COP29, которая пройдет в Баку в ноябре этого года.
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом премьер-министр РА Никол Пашинян заявил в субботу на пресс-конференции.
"У нас нет решения. Однако процессы, меняющаяся обстановка не могут не повлиять на это решение", - сказал он.
По словам Пашиняна, решение будет принято с оценкой происходящего и текущей ситуации.
Ранее Азербайджан направил Армении приглашение на участие в конференции.