Paşinyan Azərbaycanda keçiriləcək COP29-da iştirak edəcək?
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan avqustda mətbuat konfransı keçirməyə hazırlaşır. O, konfransda ölkəsinin noyabrın 11-22-də Bakıda keçiriləcək BMT-nin iqlim dəyişikliyi üzrə COP29 konfransında iştiraka dəvət məsələsinə toxunacaq.
Bu barədə "Hraparak" qəzetinə hökumətin informasiya və ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən məlumat verilib.
"Biz hökumətə dəvəti nə zaman aldığı barədə yazılı sorğu göndərmişik. Həmçinin, Ermənistanın baş nazirinin Bakıya gedərək COP-29 konfransında iştirak edib-etməyəcəyini də soruşmuşuq", - qəzet yazıb.скачать dle 11.3

Пашинян примет решение об участии Армении в COP29 в Азербайджане
Премьер-министр Армении Никол Пашинян собирается в августе созвать пресс-конференцию, где коснется вопроса приглашения Армении принять участие на конференции ООН по изменению климата COP29, которая пройдет в Баку 11-22 ноября.
Об этом газете "Грапарак" сообщили в Управлении информации и по связям с общественностью правительства.
"Мы направили правительству письменный запрос с просьбой сообщить, когда армянская сторона получила приглашение. Мы спросили, собирается ли премьер-министр Армении поехать в Баку и принять участие в конференции COP-29", - пишет издание.скачать dle 11.3