İnternet üçün aylıq ödənişi etməyənə cərimə gələ bilər? - VİDEO
İmişli sakini Mərhəmət Həsənov bildirib ki, internetdən istifadə etmədiyi aylıq ödənişi dayandırıb. Aylar sonra isə ona məhkəmədən cərimə edilməsi ilə bağlı bildiriş gəlib.
Mərhəmət Həsənov qeyd edib ki, 140 manatlıq cərimə onun yeddi aylıq internet ödəniş məbləği qədərdir. Əgər vaxtında bilsəydi, cərimə əvəzinə aylıq ödəniş edərdi. Baxmayaraq ki, əvvəllər ödənişi gecikdirəndə ona bu barədə xəbərdarlıq edilib, son aylarda isə ümumiyyətlə məlumat verilməyib.
Məsələ ilə bağlı "Aztelekom"dan bildirilib ki, abunəçi yeni tariflərin tətbiq edilməsi ilə bağlı xidmətlərdən imtina etmək istədiyi təqdirdə, bu barədə müraciət etməlidir.
Belə ki, yeni tariflərin tətbiq edildiyi gündən 30 gün müddətində yazılı şəkildə müraciət etməklə telekommunikasiya xidmətini dayandıra bilər. Bu halda xidmətlərdən imtina ilə bağlı abunəçidən modemin geri qaytarılması istənilir və həmin avadanlığın dəyəri tələb edilmir.

Могут ли применить штраф из-за задолженности за интернет? - ВИДЕО
Жителя Имишлинского района Мархамета Гасанова оштрафовали на 140 манатов за то, что он несколько месяцев не платил за интернет. Спустя какое-то время он получил уведомление из суда о штрафе.
По словам М.Гасанова, штраф в размере 140 манатов равен сумме семимесячной оплаты за интернет. По словам мужчины, если бы он знал об этом заранее, то вместо штрафа ежемесячно производил бы оплату. Несмотря на то, что раньше его предупреждали в связи с задержкой платежа, в последние месяцы никакой информации об этом не предоставлялось.
В ООО Aztelekom в связи с данным вопросом заявили, что если абонент хочет отказаться от услуг в связи с применением новых тарифов, он должен обратиться в компанию с соответствующим заявлением.
Так, в течение 30 дней с момента применения новых тарифов абонент может приостановить телекоммуникационные услуги, обратившись с письменным заявлением. В этом случае у абонента попросят вернуть модем, и стоимость этого оборудования взиматься не будет.