Bakıda əri tərəfindən bıçaqlanan qadın iki gün sonra öldü
Bildirilib ki, avqustun 17-də Sabunçu rayonu ərazisində 1999-cu il təvəllüdlü Xumar Həsənlinin almış olduğu xəsarətlərdən xəstəxanada ölməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub:
"Araşdırmalarla 1997-ci il təvəllüdlü Bəxtiyar Vəliyevin rayon ərazisində yaşadıqları fərdi yaşayış evində arvadı Xumar Həsənliyə kəsici-deşici alətlə xəsarətlər yetirməsi nəticəsində sonuncunun müalicə olunduğu xəstəxanada ölməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə başlanmış cinayət işi üzrə Bəxtiyar Vəliyev Sabunçu Rayon Prokurorluğu tərəfindən həmin məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə təqsirləndirilən şəxs qismində cəlb edilərək barəsində müstəntiqin vəsatəti və ibtidai araşdırmaya prosessual rəhbərliyi həyat keçirən prokurorun təqdimatı əsasında məhkəmənin qərarı həbs qətimkan tədbiri seçilib".

В Баку мужчина нанёс жене ножевое ранение: женщина скончалась через два дня
Согласно данным, в надзорный орган поступила информация о том, что Хумар Гасанли (1999 г.р.) скончалась в больнице от полученных травм 17 августа.
"В ходе расследования возникли обоснованные подозрения в том, что Бахтияр Велиев (1997 г.р.) нанес колото-резаные ранения своей супруге Х.Гасанли в их частном доме, в результате чего последняя скончалась в больнице, где проходила лечение.
По данному факту возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса Азербайджанской Республики (УК АР). Сабунчинской районной прокуратурой Бахтияр Велиев привлечен в качестве обвиняемого по статье 120.1 (умышленное убийство) УК АР. На основании ходатайства следователя и представления прокурора, осуществляющего процессуальное руководство предварительным расследованием, решением суда в отношении Б.Велиева избрана мера пресечения в виде ареста".скачать dle 11.3