Kişi "qızını əxlaqsızlıqda ittiham edirsən" deyən arvadını bıçaqladı
Gəncədə arvadını bıçaqlamaqda təqsirləndirilən Qadir Quliyevin (soyadı şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Abdulla Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə Qadir Quliyev bir il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
İttihama görə, hadisə 2023-cü ildə Gəncə şəhərində qeydə alınıb.
Belə ki, Qadir Quliyev olaydan qısa müddət əvvəl həyat yoldaşı Şahnaz Quliyeva (şərti) ilə ailə-məişət zəminində mübahisə edib və qadın ondan küsərək azyaşlı uşaqları ilə atası evinə gedib. Sonra təqsirləndirilən şəxs qayınatasıgilə gedən zaman 2010-cu il təvəllüdlü qızının küçədən həyətə girməsini görüb. Bunun səbəbini arvadından soruşub. Şahnaz isə ərinin qızını əxlaqsızlıqda ittiham edərək şər atdığını deyib. Sonra ərlə arvad arasında yenidən mübahisə yaranıb. Bu zaman Qadir evinin mətbəxindən bıçağı götürərək qadının yatdığı otağa keçib. O, çarpayının üzərində uzanan Şahnaza bir neçə bıçaq zərbəsi vuraraq qadına bədən xəsarətləri yetirib.

В Гяндже мужчина ударил ножом супругу, обвинившую его в клевете на их дочь
В Гяндже завершено судебное расследование по уголовному делу Гадира Гулиева (фамилия условная), обвиняемого в нанесении ножевых ранений жене.
Как сообщает pravda.az, приговор был зачитан на процессе под председательством судьи Гянджинского суда по тяжким преступлениям Абдуллы Мамедова.
Решением суда Г.Гулиев был приговорен к одному году лишения свободы.
Согласно обвинению, инцидент был зарегистрирован в городе Гянджа в 2023 году.
Незадолго до случившегося Гадир Гулиев поссорился с супругой Шахназ Гулиевой (условно) на семейно-бытовой почве, женщина обиделась на него и уехала с малолетними детьми в дом отца. Затем, когда обвиняемый собирался посетить дом своего тестя, он увидел, как его дочь 2010 года рождения вошла во двор с улицы. Он спросил у жены причину этого. Шахназ в ответ заявила, что ее муж подозревает дочь в безнравственности. Затем между ними снова возник конфликт. В это время мужчина взял кухонный нож и прошел в комнату, где спала жена, и нанес ей несколько ножевых ранений.
После инцидента Г.Гулиев был задержан, в его отношении была избрана мера пресечения в виде ареста.скачать dle 11.3