Hərbçi arvadını öldürən ərə HÖKM OXUNDU
Gəncədə qətl və oğurluq hadisəsi törətməkdə təqsirləndirilən Elşən Quliyev və onun tanışı, oğurluqda ittiham olunan Samir Fərəcovun (şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Abdulla Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə Elşən Quliyev 13 il 6 ay və Samir Fərəcov isə 2 il 4 ay 4 gün müddətinə azadlıqdan məhrum ediliblər.
Qeyd edək ki, qətl hadisəsi 2023-cü ilin mart ayında Gəncə şəhəri ərazisində qeydə alınıb. Belə ki, Şəmkir rayon sakini, 1985-ci il təvəllüdlü Elşən Quliyevin həyat yoldaşı - Tovuz rayon Alakol kənd sakini, 1980-ci il təvəllüdlü Yeganə Hümbətova ilə aralarında mübahisə düşüb. Bu zaman əsəblərinə hakim ola bilməyən kişi həyat yoldaşının ürək nahiyəsinə bıçaqla zərbə endirib. Qadın aldığı ağır xəsarətlərdən hadisə yerində ölüb. Hadisədən sonra Elşən Quliyev saxlanılıb və onun Samir Fərəcovla birlikdə bir neçə evdən oğurluq etdiyi məlum olub.
Xatırladaq ki, Yeganə Hümbətova Azərbaycan Ordusunda müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçusu (MAHHXHQ) işləyirmiş. Məlumata görə qadının birinci həyat yoldaşı dünyasını dəyişib. O, 2022-ci ildə Elşən Quliyevlə evlənib. Yeganə Hümbətovanın birinci evliliyindən bir qızı, bir oğlu olub.
Cinayət materiallarında qeyd edilib ki, Elşən arvadını qısqanclıq zəminində öldürüb.скачать dle 11.3

Суд вынес приговор убившему жену мужчине
Завершилось судебное следствие по уголовному делу Эльшана Гулиева, обвиняемого в убийстве и краже в Гяндже, и его знакомого Самира Фараджова, обвиняемого в краже.
Как сообщает pravda.az, на заседании под председательством судьи Гянджинского суда по тяжким преступлениям Абдуллы Мамедова был зачитан приговор, согласно которому Э.Гулиев приговорен к 13 годам и 6 месяцам, а С.Фараджов - к 2 годам 4 месяцам и 4 дням лишения свободы.
Отметим, убийство произошло в марте 2023 года на территории города. Так, между жителем Шамкирского района Эльшаном Гулиевым (1985 г.р.) и его супругой - уроженкой села Алакёл Товузского района Егяной Гумбатовой (1980 г.р.) произошел конфликт. Тогда же мужчина, не сумев совладать с эмоциями, нанес жене удар ножом в область сердца. Женщина скончалась на месте от полученных тяжелых травм. После инцидента Эльшан Гулиев был задержан, и выяснилось, что он вместе с Самиром Фараджовым совершил кражи из нескольких домов.
Добавим, Е.Гумбатова являлась военнослужащей сверхсрочной службы в азербайджанской армии. По информации, первый супруг женщины скончался. В 2022 году она вышла замуж за Эльшана Гулиева. У Егяны Гумбатовой от первого брака были дочь и сын.
В материалах уголовного дела отмечается, что Эльшан убил свою супругу на почве ревности.скачать dle 11.3