Göyçayda narkotik vasitələrin dövriyyəsi ilə məşğul olanlar saxlanılıblar
Göyçay Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı əməliyyatlar keçirilib.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan verilən məlumata görə, həyata keçirilən tədbirlərlə narkotik tərkibli bitkilərin kultivasiyası ilə məşğul olan - Baba Babayev, əvvəllər məhkum olunmuş Habil Salehov və Rəşad Quliyev saxlanılıblar. Onların yaşadıqları evlərin həyətyanı sahələrindən kultivasiya edilərək yetişdirilən, çəkisi 10 kiloqram olan çətənə bitkiləri aşkar edilib. Saxlanılan şəxslər çətənə kollarına aqrotexniki qulluq göstərdiklərini bildiriblər.
Keçirilən digər tədbirlərlə rayon ərazisində narkotik vasitələrin və psixotrop maddələrin qanunsuz dövriyyəsi ilə məşğul olan daha 6 nəfər - Taleh Əsgərov, Hacı Kərimov, Müşviq Məmmədov, Fariz Əliyev, Mübariz Məmmədov və Rəşad Bəyalıyev saxlanılıblar. Onlardan heroin, marixuana və metamfetamin aşkar edilərək götürülüb.

В Гёйчайском районе задержаны причастные к обороту наркотиков
Сотрудники Гёйчайского районного отдела полиции провели операции против незаконного оборота наркотических средств.
Как сообщили в шекинской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел, в результате проведенных мероприятий были задержаны лица, занимавшиеся культивированием наркосодержащих растений - Баба Бабаев, ранее судимый Хабиль Салехов и Рашад Гулиев. Во дворах их домов было обнаружено в общей сложности 10 кг конопли. Задержанные заявили, что осуществляли агротехнический уход за этими кустами.
В ходе других мероприятий на территории района задержаны еще шесть человек, причастных к незаконному обороту наркотиков и психотропных веществ - Талех Аскеров, Гаджи Керимов, Мушвиг Мамедов, Фариз Алиев, Мубариз Мамедов и Рашад Баялыев. У них были обнаружены и изъяты героин, марихуана и метамфетамин.