İstirahət günü Bakıda 35, rayonlarda 37 dərəcə isti olacaq
Bildirilib ki, sabah Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Mülayim cənub-şərq küləyi əsəcək. Havanın temperaturu gecə 20-25° isti, gündüz 30-35° isti olacaq. Atmosfer təzyiqi 756 mm civə sütunu olacaq. Nisbi rütubət gecə 70-75 %, gündüz 45-50 % olacaq.
Azərbaycanın rayonlarında havanın əsasən yağmursuz keçəcəyi, lakin gündüz əsasən dağlıq və dağətəyi rayonlarda arabir yağış yağacağı gözlənilir. Ayrı-ayrı yerlərdə leysan xarakterli olacağı, şimşək çaxacağı, dolu düşəcəyi ehtimalı var. Gecə və səhər arabir duman olacaq. Mülayim şərq küləyi əsəcək. Havanın temperaturu gecə 19-24° isti, gündüz 32-37° isti, dağlarda gecə 13-18° isti, gündüz 20-25° isti olacaq.скачать dle 11.3

Обнародован прогноз погоды в Азербайджане на воскресенье
Об этом сообщили в Национальной службе гидрометеорологии министерства экологии и природных ресурсов.
Температура воздуха составит ночью 20-25°, днем 30-35° тепла. Атмосферное давление составит 756 мм ртутного столба. Относительная влажность воздуха составит ночью 70-75 %, днем 45-50%.
В некоторых горных районах Азербайджана ожидаются осадки, местами интенсивные, на отдельных территориях возможны грозы и град. Ночью и утром местами ожидается туман, будет дуть умеренный восточный ветер.
Температура воздуха составит ночью 19-24°, днем 32-37° тепла, в горах ночью от 13-18°, днем 20-25° тепла.