Sabirabadda narkokuryer saxlanılıb - FOTO
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şirvan regional qrupundan verilən məlumata görə, Sabirabad Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlər zamanı narkokuryerlik edən əvvəllər narkotiklərə görə məhkum olunmuş Bəxtiyar Əliyev saxlanılıb. Onun üzərinə keçirilən baxış zamanı 12 kiloqram heroin, metamfetamin və marixuana aşkarlanıb.
Araşdırmalar zamanı B.Əliyevin sosial şəbəkə vasitəsilə tanış olduğu İran vətəndaşının ona istifadəsi üçün narkotik vasitə təklif etdiyi və bunun müqabilində kuryerlik etdiyi məlum olub.
Faktla bağlı cinayət işi başlanıb, adıçəkilən şəxs barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib. Araşdırmalar davam etdirilir.

13.06.2024 11:50 1 473
По информации, в ходе мероприятий, проведенных сотрудниками отдела полиции Сабирабадского района, был задержан ранее судимый за преступления, связанные с наркотиками, Бахтияр Алиев. Во время личного досмотра у него было обнаружено 12 кг героина, метамфетамина и марихуаны.
В ходе расследования выяснилось, что задержанный получал от гражданина Ирана, с которым познакомился в соцсетях, наркотические средства для употребления, а взамен предоставлял услуги наркокурьера.
По данному факту возбуждено уголовное дело, в отношении Б.Алиева решением суда избрана мера пресечения в виде ареста.