Bakı Enerji Həftəsində 300 şirkət iştirak edəcək
İyunun 4-6-da keçiriləcək və regionun enerji sahəsində mühüm tədbiri olan Bakı Enerji Həftəsində 37 ölkədən 300-dək şirkət iştirakını təsdiq edib.
"Report" xəbər verir ki, bunu "Iteca Caspian" şirkətinin layihə meneceri Nailə Əliyeva Bakı Enerji Həftəsinə həsr olunmuş mətbuat konfransında bildirib.
O qeyd edib ki, tədbirdə Azərbaycanla yanaşı, ABŞ, Almaniya, Avstraliya, Avstriya, Belarus, Belçika, Bəhreyn, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Bolqarıstan, Böyük Britaniya, Çexiya, Çin, Əlcəzair, Finlandiya, Fransa, Gürcüstan, Hindistan, İraq, İsrail, İsveç, İtaliya, Latviya, Qazaxıstan, Qətər, Macarıstan, Monako, Niderland, Norveç, Özbəkistan, Rumıniya, Rusiya, Səudiyyə Ərəbistanı, Sloveniya, Türkiyə, Ukrayna və Yaponiya təmsil olunacaq: "Bu ölkələr arasında İsveç, Hindistan və Sloveniyadan olan şirkətlər ilk dəfədir ki, tədbirə qatılırlar. Bu ilki sərginin tərkibi iştirakçıların ümumi sayının 15 %-ni təşkil edən yeni şirkətlər hesabına yenilənib. Onların əksəriyyəti Azərbaycanda "yaşıl enerji" sahəsinə yüksək maraq göstərən xarici iştirakçılardır. Sərgi sahəsinin 40 %-i isə tanınmış şirkətlərə, sərgilərin daimi iştirakçılarına məxsusdur".
Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində keçirilən tədbirlərə Energetika Nazirliyi dəstək göstərir, Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) isə baş tərəfdaş qismində çıxış edir.скачать dle 11.3

В Бакинской энергетической неделе примут участие 300 компаний
В Бакинской энергетической неделе, которая пройдет 4-6 июня, свое участие подтвердили до 300 компаний из 37 стран.
Как сообщает Report, об этом на пресс-конференции, посвященной этому мероприятию, заявила проектный менеджер компании Iteca Caspian Наиля Алиева.
Она отметила, что на энергетической неделе будут представлены компании из США, Германии, Австралии, Австрии, Беларуси, Бельгии, Бахрейна, ОАЭ, Болгарии, Великобритании, Чехии, Китая, Алжира, Финляндии, Франции, Грузии, Индии, Ирака, Израиля, Швеции, Италии, Латвии, Казахстана, Катара, Венгрии, Монако, Нидерландов, Норвегии, Узбекистана, Румынии, России, Саудовской Аравии, Словении, Турции, Украины и Японии.
"Компании из Швеции, Индии и Словении впервые примут участие в мероприятии. В этом году на общее число участников выставки приходится 15% новых компаний, которые проявляют большой интерес к сфере "зеленой" энергетики", - сказала Н.Алиева.