Şuşanın Turşsu qəsəbəsinə sakinlərin köçürüləcəyi tarix AÇIQLANDI
Media nümayəndələri bir neçə gün əvvəl Prezident İlham Əliyevin təməlini qoyduğu Şuşa rayonunun Turşsu qəsəbəsində olublar.
APA-nın Qarabağ bürosu xəbər verir ki, qəsəbə barədə media nümayəndələrinə məlumat verilib.
Layihə rəhbəri Elnur Abdullayev bildirib ki, ilkin mərhələdə qəsəbəyə 50 ailə və ya 202 nəfər köçürüləcək.
“Şuşa rayon inzibati ərazisinə daxil olan Turşsu qəsəbəsi dəniz səviyyəsindən 1938 metr yüksəklikdə, Şuşa-Laçın yolunun 16-cı kilometrliyində yerləşir. Qəsəbə ərazisində 353 ev tikintisi nəzərdə tutulub. İlkin olaraq 50 ailənin köçürülməsi planlaşdırılır. Oktyabr ayının sonunda 50 ailə üçün nəzərdə tutulan evin tikintisi başa çatacaq. Noyabr ayının əvvəllərində isə 50 ailə olmaqla 202 nəfərdən ibarət sakinlərin köçü planlaşdırılıb. Ailə saylarına, tərkiblərinə uyğun olaraq otaqların bölgü məsələləri həllin tapmışdır. İlkin mərhələdə kənd ərazisində, 3 ədəd 2 otaqlı, 29 ədəd 3 otaqlı, 12 ədəd 4 otaqlı, 6 ədəd 5 otaqlı evlərin tikintisi nəzərdə tutulub”, - o deyib.скачать dle 11.3

Обнародована дата переселения жителей в поселок Туршсу Шушинского района
Представители СМИ посетили поселок Туршсу Шушинского района, фундамент которого был заложен Президентом Ильхамом Алиевым несколько дней назад.
Как сообщает АПА, представителям СМИ была предоставлена информация о поселке.
Руководитель проекта Эльнур Абдуллаев сообщил, что на начальном этапе в поселок будут переселены 50 семей, или 202 человека.
"Поселок Туршсу, входящий в состав административной территории Шушинского района, расположен на высоте 1 938 м над уровнем моря, на 16-м километре дороги Шуша - Лачын. На территории поселка предусмотрено строительство 353 домов. На первом этапе планируется переселить в поселок 50 семей. Строительство домов для 50 семей завершится в конце октября. В начале ноября предусмотрено переселение этих 50 семей", - сказал он.скачать dle 11.3