Polşa fermerləri Seym deputatlarının evlərini bloklamağa başlayıblar
Polşada fermerlər kütləvi yol blokadalarından imtina edərək və Seym (aşağı palata) deputatlarının evlərini bloklamaqla etiraz taktikalarını dəyişmək qərarına gəliblər.
“Avropa İttifaqı ilə razılığa gəlmək üçün “Yaşıl sövdələşmə” proqramının qorunub saxlanmasını müdafiə edən deputatların ofislərində peyin olacaq”, - deyə etirazçı liderlərdən biri bildirib.
Fermerlər aprelin 4-də bütün Polşada Seym deputatlarının ofislərini və evlərini bağlamaqla hədələyirlər. Onlar narazılıqlarının əsas səbəbi kimi hökumətin onların tələblərinə cavab verməməsini göstərirlər.

Польские фермеры стали блокировать дома депутатов Сейма
"Будет навоз у офисов тех депутатов, которые выступали за то, чтобы программа "Зеленый курс" сохранилась, чтобы договориться с Евросоюзом", - сказал один из лидеров протестующих.
Фермеры угрожают 4 апреля заблокировать офисы и дома депутатов Сейма по всей Польше. Главной причиной недовольства они называют отсутствие реакции правительства на их требования.
"Идут какие-то переговоры, министры что-то решают, но конкретики нет", - подчеркнул представитель протестующих Павел Лупа на встрече с премьер-министром Дональдом Туском 3 апреля в Кракове.