DSX-dən ƏMƏLİYYAT - İki əcnəbi saxlanıldı
Bildirilib ki, fevralın 5-də saat 19:15-də Dövlət Sərhəd Xidmətinin Sərhəd Qoşunlarının “Zaqatala” sərhəd dəstəsinin xidməti ərazisində, Azərbaycan Respublikasından Gürcüstan istiqamətində dövlət sərhədini pozmağa cəhd göstərən Hindistan Respublikası vətəndaşları 1967-ci il təvəllüdlü Mohammed Ameen və 1997-ci il təvəllüdlü Deepak saxlanılıblar.
Aparılmış əməliyyat-istintaq tədbirləri nəticəsində saxlanılan şəxslərin ölkə ərazisinə rəsmi qaydada gəldikləri, dövlət sərhədini pozaraq qeyri-qanuni yollarla miqrasiya etmək niyyətində olduqları müəyyən edilib.

Операция ГПС: задержаны иностранцы, пытавшиеся нарушить границу
Задержаны иностранцы, намеревавшиеся пересечь государственную границу Азербайджана и нелегально мигрировать.
Об этом сообщили в пресс-центре Государственной пограничной службы (ГПС).
Согласно данным, 5 февраля в 19:15 на служебной территории пограничного отряда "Загатала" погранвойск ГПС были задержаны граждане Республики Индия, пытавшиеся нарушить госграницу Азербайджанской Республики в направлении Грузии - Мохаммед Амеен (1967 г.р.) и Деепак (1997 г.р.).
В результате проведенных оперативно-следственных мероприятий было установлено, что задержанные официально прибыли на территорию страны, намереваясь незаконным путем пересечь госграницу и мигрировать.