Paşinyan və Xamneyinin müşaviri regiondakı vəziyyəti müzakirə ediblər
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan və İranın ali liderinin müşaviri, İranın Xarici Əlaqələr üzrə Strateji Şurasının rəhbəri Kamal Xərazi regiondakı vəziyyəti müzakirə ediblər.
Ermənistan mediasının ölkə hökumətinin mətbuat xidmətinə əsasən yaydığı məlumata görə, görüş zamanı Paşinyan qeyd edib ki, o, İran prezidenti ilə ölkələr arasında ticarət həcminin artırılması üçün ardıcıl addımlar atmağa razıdır.
Tərəflər müxtəlif sahələrdə - siyasət, iqtisadiyyat, enerji, infrastruktur sahələrində əməkdaşlıq və birgə proqramların həyata keçirilməsindən danışıblar.
Görüşdə həmçinin Cənubi Qafqazda təhlükəsizlik və sabitlik məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl Xərazi Ermənistanın xarici işlər naziri Ararat Mirzoyanla danışıqlar aparıb.скачать dle 11.3

Пашинян и советник Хаменеи обсудили ситуацию в регионе
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и советник верховного лидера Ирана Али Хаменеи, глава Стратегического совета по внешним связям этой страны Кямал Харази обсудили ситуацию в регионе.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в ходе встречи Пашинян заявил, что договорился с президентом Ирана предпринимать последовательные шаги для увеличения объемов торговли между странами.
Стороны поговорили о сотрудничестве и реализации совместных программ в различных сферах. Они также обменялись мнениями относительно вопросов безопасности и стабильности на Южном Кавказе.
Премьер указал на ключевые подходы Армении по этой теме. Пашинян отметил также важность позиции Ирана в вопросе разблокирования коммуникаций в регионе.скачать dle 11.3