Sumqayıtda qəsdən adam öldürmə faktı üzrə cinayət işi başlanıb - YENİLƏNİB
Yanvarın 10-da saat 2 radələrində Sumqayıt şəhəri ərazisində 1990-cı il təvəllüdlü Həsənalı Piriyevin öldürülməsi barədə şəhər prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Sumqayıt Şəhər Prokurorluğundan verilən məlumata görə, araşdırma zamanı 1983-cü il təvəllüdlü Seymur Quliyevin aralarında yaranmış mübahisə zamanı Həsənalı Piriyevə bıçaqla xəsarət yetirərək qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı şəhər prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb, S.Quliyev iş üzrə şübhəli şəxs qismində tutulub.
Cinayət işi üzrə ibtidai istintaq davam edir.
Yanvarın 10-də saat 2 radələrində Sumqayıt şəhərində 1990-cı il təvəllüdlü Həsənalı Əli oğlu Piriyevin kəsilmiş-deşilmiş xəsarətlərdən ölməsi barədə polisə məlumat daxil olub.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən bildirilib ki, polis əməkdaşları tərəfindən cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən, 1983-cu il təvəllüdlü Seymur Şahmar oğlu Quliyev saxlanılıb.

По факту убийства в Сумгайыте возбуждено уголовное дело - ОБНОВЛЕНО
10 января около 2:00 в прокуратуру города Сумгайыт поступила информация об убийстве Гасаналы Пириева (1990 г.р.).
Как сообщили в прокуратуре города, в ходе расследования были выявлены обоснованные подозрения в умышленном убийстве мужчины Сеймуром Гулиевым (1983 г.р.), который нанес ему ножевые ранения в ходе возникшей между ними ссоры.
По данному факту в прокуратуре города возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики, С.Гулиев задержан в качестве подозреваемого по делу.
Предварительное следствие по уголовному делу продолжается.
10 января около 2:00 в полицию поступила информация о том, что в общежитии №16 в 15-м квартале города Сумгайыт скончался от колото-резаных ран Гасаналы Пириев (1990 г.р.).
Как сообщили в пресс-службе Министерства внутренних дел, сотрудниками полиции был задержан подозреваемый в совершении уголовного преступления Сеймур Гулиев (1983 г.р.).