Qubada qadın odun parçası ilə qətlə yetirilib: Ən yaxın adamı şübhəli bilinir
Quba Rayon Prokurorluğundan bildirilib ki, Bağbanlı kənd sakini, 1937-ci il təvəllüdlü Zöhrə İsmixanovanın öldürülməsi barədə məlumat dekabrın 27-si saat 22 radələrində daxil olub.
Araşdırmalarla 1974-cü il təvəllüdlü Zülfüqar İsmixanovun yaşadıqları evdə sərxoş vəziyyətdə aralarında yaranmış mübahisə zamanı anası Zöhrə İsmixanovaya odun parçası ilə xəsarət yetirərək qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adamöldürmə) maddəsilə cinayət işi başlanıb, Zülfüqar İsmixanov iş üzrə şübhəli şəxs qismində tutulub.

В Губинском районе убита пожилая женщина: в преступлении подозревается ее сын
Как сообщили в местной прокуратуре, 27 декабря около 22:00 в надзорный орган поступила информация о смерти жительницы села Багбанлы Зохры Исмихановой (1937 г.р.).
В ходе следствия возникли обоснованные подозрения в том, что женщину убил в состоянии алкогольного опьянения ее сын Зульфугар Исмиханов, нанеся ей травмы поленом во время возникшего между ними конфликта.
По данному факту в районной прокуратуре возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики, Зульфугар Исмиханов задержан в качестве подозреваемого.