Qızıl Aypara Cəmiyyətinin Qarabağ ofislərinin fəaliyyət göstərəcəyi yerlər açıqlanıb - YENİLƏNİB
“Report” xəbər verir ki, bunu Qızıl Aypara Cəmiyyətinin prezidenti Novruz Aslan jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
O bildirib ki, mövcud infrastruktur dəyərləndirildikdən sonra Xankəndi, Xocalı və Əsgərənda ofislərin fəaliyyətə başlaması gözlənilir.
“Məsələnin hərtərəfli müzakirəsi yəqin ki, gələn il olacaq”, - N.Aslan vurğulayıb.
İşğaldan azad olunmuş torpaqlarda Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyətinin (AzQAC) ofisləri fəaliyyət göstərəcək.
“Report” xəbər verir ki, bunu Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyətinin icraçı katibi Ceyhun Mirzəyev Cəmiyyətin növbədənkənar keçirilən XXVI Baş Məclisində hesabat tədbirində çıxışı zamanı deyib.
“Böyük Qayıdış” layihəsi çərçivəsində AzQAC-ın üç şəhərdə ofis inşa etməsi gözlənilir.скачать dle 11.3

Стало известно, в каких освобожденных от оккупации районах будут действовать офисы АОКП - ОБНОВЛЕНО
Офисы Азербайджанского общества Красного Полумесяца (АОКП) будут действовать в Ханкенди, Ходжалы и Аскеране.
Как сообщает Report, об этом журналистам заявил президент АОКП Новруз Аслан.
По его словам, после оценки существующей инфраструктуры ожидается открытие офисов в Ханкенди, Ходжалы и Аскеране.
"Всестороннее обсуждение этого вопроса, вероятно, состоится в следующем году", - подчеркнул Н.Аслан.
На освобожденных от оккупации территориях откроются офисы Азербайджанского общества Красного Полумесяца (АОКП).
Как сообщает Report, об этом исполнительный секретарь АОКП Джейхун Мирзаев сказал на внеочередной XXVI Генеральной ассамблее общества.
По его словам, в рамках проекта "Великое возвращение" планируется построить офисы Азербайджанского общества Красного Полумесяца в трех городах.скачать dle 11.3