​​​​​​​Ağdamda mina partlayıb, xəsarət alan var - YENİLƏNİB
Ağdamda minaya düşən şəxsin Azərbaycan Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) əməkdaşı olduğu məlum olub.
“Report”un məlumatına görə, dekabrın 5-də işğaldan azad edilmiş Ağdam rayonunun Sarıcalı kəndi ərazisində 1992-ci il təvəllüdlü Vaqif Sabir oğlu Əkbərov xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən piyada əleyhinə mina partlayışı baş verib.
Bildirilir ki, xəsarət alan şəxs hadisə yerindən təxliyə edilərək xəstəxanaya çatdırılıb. Onun sağ ayağı dizdən aşağı nahiyədən amputasiya edilib.
Vəziyyəti qənaətbəxşdir.
Ağdamda mina partlayıb.
APA-nın Qarabağ bürosu xəbər verir ki, hadisə bu gün Ağdam rayonunun işğaldan azad edilmiş ərazisində baş verib.
Minaya düşən şəxsin Vaqif Əkbərov olduğu bildirilir. İlkin məlumata görə, o, ayağından xəsarət alıb.скачать dle 11.3

Сотрудник агентства подорвался на мине в Агдамском районе - ОБНОВЛЕНО
5 декабря на освобожденной от оккупации территории села Сарыджалы Агдамского района сотрудник Агентства Азербайджанской Республики по разминированию Вагиф Акберов (1992 г.р.) подорвался на противопехотной мине при исполнении служебных обязанностей.
Как сообщает Report, пострадавший был эвакуирован с места происшествия и госпитализирован. Ему ампутировали правую ногу ниже колена.
Состояние В.Акберова оценивается как удовлетворительное.
Сегодня на освобожденной территории Агдамского района разорвалась мина.
Как сообщает АПА, в результате инцидента пострадал Вагиф Акберов. По предварительной информации, он получил ранение ноги.