Dövlət qurumunun əməkdaşı Şuşada minaya düşdü
2024-cü il 27 aprel tarixində işğaldan azad edilmiş Şuşa rayonunun Qaybalı kəndi ərazisində mina hadisəsi baş verib.
Bununla bağlı Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi, Baş Prokurorluğu və Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) mətbuat xidmətləri birgə məlumat yayıb.
Agentliyin əməkdaşı, 1981-ci il təvəllüdlü Elçin Aydın oğlu Quliyev xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən piyada əleyhinə mina partlayışı nəticəsində xəsarət alıb.
Xəsarət alan əməkdaşa sağ ayağın amputasiyası diaqnozu qoyularaq, Agentliyin paramediki tərəfindən yerində ilkin tibbi yardım göstərilib və rayon xəstəxanasına təxliyə olunub. Hazırda vəziyyəti stabildir.

Сотрудник госструктуры подорвался на мине в Шушинском районе
Об этом говорится в совместном заявлении пресс-служб Министерства внутренних дел, Генеральной прокуратуры и Агентства Азербайджана по разминированию.
Сотрудник вышеупомянутого агентства Эльчин Айдын оглу Гулиев (1981 г.р.) при исполнении служебных обязанностей получил ранение в результате взрыва противопехотной мины.
Пострадавший сотрудник лишился правой ноги, парамедик Агентства по разминированию оказал Э.Гулиеву первую медпомощь на месте, гражданина эвакуировали в районную больницу. В настоящее время его состояние оценивается как стабильное.