Ağdamda PARTLAYIŞ: Çoban minaya düşdü
Bu barədə Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi (DİN), Baş Prokurorluğu və Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) Mətbuat Xidmətləri məlumat yayıb.
Bildirilib ki, 1968-ci il təvəllüdlü Ağdam rayon sakini Nurəddin Feyzi oğlu Abbasov heyvan otararkən keçmiş təmas xəttində, minalardan təmizlənməmiş əraziyə daxil olaraq piyada əleyhinə minanın partlayışı nəticəsində ayağından xəsarət alıb. Xəsarət alan şəxs xəstəxanaya təxliyə edilib.
Faktla bağlı Ağdam Rayon Prokurorluğunda araşdırma aparılır.
ANAMA, DİN və Baş Prokurorluq bir daha vətəndaşları təhlükəsizlik qaydalarına riayət etməyə, mina təhlükəsi işarələrinin göstəricilərinə diqqətlə yanaşmağa və bələd olmadıqları ərazilərə daxil olmamağa çağırır!скачать dle 11.3

Житель Агдамского района подорвался на мине
Об этом говорится в совместном заявлении Министерства внутренних дел (МВД), Генеральной прокуратуры и Агентство Азербайджана по разминированию (ANAMA).
По информации ведомств, мужчина, выпасая скот, зашел на неразминированную территорию вблизи бывшей линии соприкосновения, где подорвался на противопехотной мине, получив ранение ноги.
По данному факту Агдамской районной прокуратурой проводится расследование.
ANAMA, МВД и Генпрокуратура в очередной раз призывают граждан соблюдать меры безопасности, обращать внимание на предупреждающие знаки о минной опасности и не заходить на опасные участки.