Tərtərdə mina partlayıb: Üç nəfər xəsarət alıb
Bu barədə Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi, Baş Prokurorluğu və Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) birgə məlumatında deyilir.
Bildirilib ki, 1969-cu il təvəllüdlü Polad Alış oğlu İsmayılov, 1992-ci il təvəllüdlü Arzuman Əhliman oğlu Tağızadə və 2006-cı il təvəllüdlü Elmir Elnur oğlu Bağırov keçmiş təmas xəttində, minalardan təmizlənməmiş ərazidə heyvan otararkən baş verən mina partlayışı nəticəsində xəsarət alıb.
Azərbaycan Respublikası DİN, Baş Prokurorluq və ANAMA bir daha vətəndaşları təhlükəsizlik qaydalarına riayət etməyə, bələd olmadıqları ərazilərə daxil olmamağa və təhlükə bildirən bütün əlamətlərə diqqətlə yanaşmağa çağırıb.скачать dle 11.3

В Тертерском районе три человека подорвались на мине
Об этом говорится в совместной информации пресс-служб Министерства внутренних дел, Генеральной прокуратуры и Агентства Азербайджанской Республики по разминированию.
Было отмечено, что Полад Исмайылов (1969 г.р.), Арзуман Тагызаде (1992 г.р.) и Эльмир Багиров (2006 г.р.) подорвались на мине, когда пасли скот на неочищенной от мин территории на бывшей линии соприкосновения.
По данному факту в прокуратуре Тертерского района ведется расследование.
МВД, Генпрокуратура и Агентство по разминированию еще раз призывают граждан соблюдать правила безопасности, избегать незнакомых мест и обращать внимание на предупреждающие знаки.